10% September Sale
Menu
Indkøbsvogn
Sum: 0,00 € (0)
10% September Sale

Kampagneperiode indtil: 2021-09-29

INDKøBSVOGN

Artikler i indkøbsvogn: 0

Sum: 0,00 €

Tjenesten telefon

+49 6443-81284-28

Man - Ons: 8:00 - 17:30 kl.
Tor - Sa: 8:00 - 18:00 kll

Værdibeviser

PayPal
Amazon Pay
Master Card
Visa
American Express
Sofort Überweisung
Nachnahme
Vorkasse
Deutsche Post - DHL PaketDHL Express
schuco-1-18-volkswagen-vw-t1a-bus-med-brezelkaefer-krop-beige-rd-gr-450016300/

Volkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 Schuco

Volkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 SchucoVolkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 SchucoVolkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 SchucoVolkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 SchucoVolkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 Schuco
Volkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 Schuco
Volkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 Schuco
Volkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 Schuco
Volkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 Schuco
Volkswagen VW T1a Bus med Brezelkäfer krop beige / rød / grå 1:18 Schuco

Schuco

1:18

Volkswagen VW T1a Bus "Midlands Centre" mit Brezelkäfer-Karosserie

500 pcs.

450016300

beige / rød / grå
4007864020089
4007864029495

Modellen er fremstillet i den kendte høje Schuco-kvalitet og genspejler originalen på bedst mulig vis.

modelsærheder:

  • Limited Edition

In the 1950s, the „Midlands Centre“ VW dealership was very well known and successful in the Midlands in England. To draw the attention of English customers to the VW Beetle by way of an unusual promotional idea, a Beetle body shell was placed onto a converted VW T1 transporter van. This certainly resulted in a great deal of interest being shown in the practical small car from Germany. Schuco is going to produce in a limited edition of 500 pieces a miniature model of this legendary VW T1 with Beetle body to a scale of 1:18 in the PRO R line. This line, consisting of resin as the material, stands for exceptional and highly filigree small series models. By means of this highgrade model material, it is possible to produce very rare and exotic exemplary vehicles in perfect quality and also in low and exclusive production runs.

0visitors look at
this product
at this moment
0customers have
recently ordered
this product
-10%
*
168,92GBP (British Pound)218,96USD (U.S. Dollar)
216,96CHF (Swiss Franc)1.536,71CNY (Chinese Yuan)
23.863JPY (Japanese Yen)13.980RUB (Russian Rouble)
297,86SGD (Singapore Dollar)6.620THB (Thai Baht)

* Exchange rates are updated several times a day and are not binding. Please note that there may be less favorable exchange rates with your payment provider (PayPal, credit cards, EC).

«»anbefalinger

Porsche 911 (964) 3.8 RS Byggeår 1990 hastighed gul 1:18 Solido

udsolgt
35,95 €44,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

VW Bulli T1 adventskalender 2019: Volkswagen VW Bulli T1 turkis 1:43 Franzis

Kan leveres med det samme
44,96 €59,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Alpine Renault A110 Pure Byggeår 2018 mørkeblå 1:43 Norev

Kan leveres med det samme
13,45 €39,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

McLaren 600LT Coupe Byggeår 2018 orange 1:18 Solido

Kan leveres med det samme
35,96 €39,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Renault Clio Williams Byggeår 1996 mørkeblå 1:43 Norev

Kan leveres med det samme
8,95 €29,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Bernard 28 Elektrisk lastbil Pinder cirkus Opførselsår 1951 gul / rød 1:43 Direkt Collections

Kan leveres med det samme
2,66 €29,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Jaguar XK140 Roadster Opførselsår 1957 lyseblå metallisk 1:43 Atlas

Kan leveres med det samme
2,66 €24,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

høj kvalitet udstillingsvindue til 1 Modelcar i skala 1:12 eller 2 modelcars i skala 1:18 sort SAFE

Kan leveres med det samme
44,96 €49,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

BMW M3 (E36) Coupe Byggeår 1994 Daytona violet 1:18 Solido

Kan leveres med det samme
44,96 €49,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Renault 5 (R5) Byggeår 1972 orange 1:43 Norev

Kan leveres med det samme
8,95 €29,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Renault 16 (R16) Byggeår 1965-1970 grøn 1:43 Norev

Kan leveres med det samme
8,95 €29,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Mini Cooper Sport Byggeår 1997 fisker blå 1:18 Solido

Kan leveres med det samme
35,95 €39,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

GMC K-2500 Sierra Grande Wideside Fall Guy 1982 Brun / guld 1:18 Greenlight

Kan leveres med det samme
107,95 €119,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

4-Car Set Pinder cirkus plus yderligere tilbehør 1:43 Direkt Collections

Kan leveres med det samme
13,45 €109,80 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Ford Shelby Mustang GT500 Byggeår 1969 Grå 1:18 Solido

Kan leveres med det samme
35,95 €39,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Citroen 2CV6 Byggeår 1982 Rød 1:18 Solido

Kan leveres med det samme
35,95 €39,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Renault 17 (R17) Byggeår 1971-1979 Rød / sort 1:43 Norev

Kan leveres med det samme
8,95 €29,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Renault Zoe Byggeår 2013 hvid metallisk 1:43 Norev

Kan leveres med det samme
7,16 €19,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Alpine Renault A110 Cup #36 Presentation Car 2018 1:43 Norev

Kan leveres med det samme
17,96 €39,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Renault Type K Byggeår 1902 mørk Rød 1:43 Norev

Kan leveres med det samme
7,16 €19,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer

Renault Fuego Byggeår 1980-1986 sølv 1:43 Norev

Kan leveres med det samme
8,95 €29,95 €
inkl. 19% moms plus forsendelse
Detaljer
PayPal
Amazon Pay
Master Card
Visa
American Express
Sofort Überweisung
Nachnahme
Vorkasse
Tjenesten telefon

Tjenesten telefon

+49 6443-81284-28

Man - Ons: 8:00 - 17:30 kl.
Tor - Sa: 8:00 - 18:00 kll